Novinky 2020 Novinky 2019 Novinky 2018 Novinky 2017 Novinky 2016 Novinky 2015 Novinky 2014 Novinky 2013 Novinky 2012 Novinky 2011
 

PF 2014

     Příjemné prožití vánočních svátků a v Novém roce mnoho radostí s Vašimi čtyřnohými kamarády !

 

 

29.12.2013

Hon na Dědkovské hoře

     V sobotu jsme se zúčastnili posledního honu letošního roku, který se konal v našem sdružení. Po dlouhé době se podařilo ulovit divočáka Smile! V celé naší smečkové sestavě a s kamarády jsme si užili pěkný i když mlhavý den.

 

 

29.12.2013

Naháňka na Slapech

     Sobota 21.12.2013 byla opět pracovní. Po domluvě ze dne na den jsme přijali pozvání na naháňku až na Slapy - MS Háje-Buš. Setkali jsme se tam se známými a poznali mnoho nových lidiček. Společně se psy jsme procházeli lečemi a viděli nesčetně prasat. Terén byl na naše poměry dost náročný, ale vydrželi jsme! Smile Také jsme spatřili sluneční paprsky po skoro týdenní husté mlze, která sužuje Vysočinu a asi jen tak nepoleví.

 

 

 

22.12.2013

Naháňka Ústrašín

     Další skvěle strávený víkend ve společnosti našich kamarádů. V sobotu 14.12.2013 na naháňce, kde se Pinkie dostatečně vyběhala a mile mě překvapila - tentokrát si mě vzorně hlídala a zůstávala v leči. A neděle se nesla v duchu vánoční atmosféry na Vánočním vytrubování na nádvoří Budišovského zámku Smile.

 

 

 

18.12.2013

Mezinárodní zkoušky honičů Lavičky - Orlík 30.11.-1.12.2013

     S naší švyckou Pinkie jsem se zúčastnila dvoudenních vrcholných zkoušek pro honiče, které pořádal Klub chovatelů honičů v nádherném prostředí Orlické přehrady. Byl to velice náročný víkend nejen psychicky, ale také fyzicky. První den naháňka a druhý den pobarvená stopa stará více jak 15 hodin a disciplíny, které se v sobotu nestihly. Byla jsem velice mile překvapená a šťastná, protože hned v první leči se Pína dostala do kontaktu s černou zvěří! Společně se dvěma bordíky sele stavěla a hlásila. Jsem na ni pyšná!!!

Na zkoušky jsem ji přihlásila jen ze zvědavosti, zda na ně máme, ale takový úspěch jsme nečekali {#emotions_dlg.yes}, skončili jsme v I. ceně se 179 body!!! Odnesli jsme si nejen krásné zážitky, ale i cenné rady od rozhodčích a zkušenějších vůdců. Vše se neslo ve velice přátelské atmosféře!

 

 

 

  ,

za fotografie z ukončení zkoušek moc děkuji sponzorovi panu Petru Braunsteinovi!

01.12.2013

Nelinka - 9 let

     Naše mastiffí holčička včera 30.11.2013 oslavila své deváté narozeniny {#emotions_dlg.love} ! I když jí pohybový aparát už moc neslouží, stále se těší skvělé psychické náladě a je ráda obklopená zbytkem smečky, které neustále vládne!

 

01.12.2013

PzB Kosová

     Tradičně v neděli, letos 24.11.2013 se konaly poslední Předběžné zkoušky barvářů  tohoto roku v honitbě Kosová při OMS Třebíč. Těchto zkoušek jsem se původně chtěla  zúčastnit jako divák s naší Agginkou, ale nakonec jsem přispěla  skvělým kamarádům - trubačům svoji maličkostí při slavnostním zahájení a ukončení zkoušek. Bylo mi potěšením si s nimi po dlouhé době opět zahrát! I přes nepřízeň počasí, kdy bylo hodně chladno a foukal silný vítr, panovala mezi lidmi (i pejsky)  velice přátelská nálada. Potkali jsme tam spoustu známých a s neznámými se seznámili Laughing. K tomu určitě přispělo také výborné občerstvení Smile. Příští rok se tam rádi vypravíme znovu, tentokrát snad jako účastníci. Fotky na rajčeti.

 

 

 

26.11.2013

Pracovní sobota

     S Pinkie jsme se opět zúčastnili prvního honu na zajíce v našem sdružení. O zajíce nebyla nouze a tak se jako honička dostatečně vyběhala. Pozvala jsem skvělou partu kamarádů abychom trochu pozvedli myslivecké tradice v našem spolku a společně jsme si zatroubili. I přes velmi nevlídné počasí kdy od rána silně pršelo, jsme si den užili a večer zakončili zábavou na Poslední leči Smile. Fotky zde.

 

 

 

10.11.2013

Pinkie - 3 roky

     Naše ušatý švycátko slaví 3. narozeniny {#emotions_dlg.love} ! Přejeme nejen jí, ale i jejím sourozencům hodně zdraví a elánu do dalších let. Na dva brášky, kteří již nežijí vzpomínáme...

 

 

13.10.2013

Hubertova jízda

     I když se to našich stránek přímo netýká, ráda se pochlubím akcí, které jsem se minulou sobotu zúčastnila. Byla to akce pracovní, a tak nebylo místo a ani čas vzít si sebou pejska. Velká fotoreportáž, která mluví za vše, opět na rajčeti :-) !

 

Tímto moc děkuji p. Aleně Vavrušové za foto, které pořídila naší technikou {#emotions_dlg.yes}!

 

13.10.2013

Vrh A slaví 1 rok

Čas utíká tak rychle! Naše hannoverské holčičky už slaví první rok svého života {#emotions_dlg.love} !

 

05.10.2013

Bundessieger Tulln 28.9.2013

     V sobotu jsme strávili s naší kamarádkou a svými čtyřnohými miláčky nádherný slunečný den v Rakousku. Byla to naše poslední výstava letošní sezóny - teď už na nás čeká (spíše již začala) sezóna lovecká, kterou bychom chtěli hodně využít a také pracovní zkoušky.

Úspěch byl obrovský nejen co se týká posudku a titulů, ale Pinkie byla často středem pozornosti a moc se líbila {#emotions_dlg.jokingly}! I naše vystavování mělo hned od začátku slavnostní charakter {#emotions_dlg.lol} - nejen že náš kruh byl umístěn v hale přímo na koberci slavnostního kruhu pro odpolední soutěže, ale měli jsme kruh jen s jedním pejskem a to byla naše švycká Pinkie Laughing. Posuzoval rakouský rozhodčí Gerhard Stelzl, který nešetřil chválou - že by přijel jen kvůli nám?

Odpolední soutěže hodnotil rozhodčí Dr. Peter Beyersdorf z Německa.

 

Pinkie ve třídě šampionů: V1, CACA, CACIB - Bundessieger, Rassebester (BOB), BIG 5 - máme obrovskou radost !!!

 

 

 

 

 

 

29.09.2013

Pinkie - Klubový šampion

     Už na jaře naše Pinuška splnila podmínky přiznání titulu Klubový šampion Laughing. Pohár jsme již obdrželi a dnes nám přišel poštou nádherný diplom.

 

 

 

23.09.2013

Klubová výstava KCHŠH 2013

     V sobotu 14.9.2013 jsme vydali na klubovou výstavu KCHŠH do Litomyšle. Jelikož nám počasí moc nepřálo, foukal silný vítr a dost pršelo - tak jsme raději nechali část smečky doma.

Posuzovala mezinárodní rozhodčí Věra Dvořáková. Naše Pinkie si odnesla moc pěkný posudek a ocenění ve třídě pracovní - V1, CAC. Den jsme si moc neužili a po posouzení v kruhu jsme hned uháněli k domovu.

Fotky opět na rajčátku Smile !

 

 

 

 

 

     A ani v neděli jsme nezaháleli Smile - byli jsme pozvaní na naháňku na prasata. I když se prase neulovilo - na výřadě byla jen liška, den jsme si náramně užili. I sluníčko na nás občas vykouklo.

 

 

 

 

 

 

15.09.2013

Jelenář - vůdce barváře

     Ve dnech 12.-14.9.2013 pořádal Českomoravský klub chovatelů barvářů kurz Jelenář-vůdce barváře. Již několik let jsem se na tuto akci chystala, a tentokrát to vyšlo - byl uspořádán asi nejblíže - v penzionu Jižní Portál v Újezdu u Černé Hory.

 Tento kurz doporučuji všem, kdo se zajímá o chov a vedení barváře. Příjemně strávené dva dny přednášek a třetí den byl zakončen Předběžnými zkouškami barvářů při OMS Blansko. Více info zde.

 

 

 

15.09.2013

Moravskoslezská NVP Brno

     Asi poslední letní sobota 7.9.2013 byla pro nás výstavní a velmi úspěšná Laughing! Přivezli jsme si domů hned dva BOBíky. Posuzovala rozhodčí Hana Ahrens z Rakouska.

Poprvé jsme se v Brně předváděli na venkovní ploše, což bylo vzhledem k počasí velmi příjemné. Agginka ve třídě mladých - V1, CAJC, BOJ, BOB a nezklamala ani Pinkie {#emotions_dlg.yes}, ve třídě šampionů - V1, CAC, Národní vítěz, BOB.

Fotky z NVP Brno zde .

08.09.2013

Návštěva obůrky

     V neděli jsme se s partou skvělých lidiček od honičů domluvili na návštěvu obůrky, abychom si odzkoušeli některé disciplíny na Zkoušky honičů. Byl to pro nás skvělý trénink, někteří pejsci viděli prasata poprvé - třeba naše Agginka a mile mě překvapila. Nádherně hlásila a neprojevila vůbec žádné známky bázlivosti. Nejdříve byla většina pejsků uvnitř obůrky trochu v rozpacích, ale pak se někteří osmělili. Ani Pinkie s Orinkou nezaostali a  prasata dlouho hlásili. Snad si to brzy zopakujeme. Fotky z akce zde.

 

 

03.09.2013

NVP Mladá Boleslav

     V sobotu 24.8.2013 - Agginka poprvé sama na výstavě, bez doprovodu a vedla si skvěle! Ve třídě mladých si odnesla ocenění - V1, CAJC, BOJ. Posuzovala paní Věra Dvořáková.

01.09.2013

Duodanube Bratislava 18.8.2013 a LKT 2013

     Celá naše výprava nám na Slovensku udělala obrovskou radost!!! Poprvé se spolu utkaly v kruhu naše dvě hannoveračky Smile s ještě jednou fenkou a vybojovaly pozice nejvyšší.

19.08.2013

Arlenky první výstava

     V sobotu 28.7.2013 jsem se vydala na Krajskou výstavu do Brna-Žebětína, tentokrát ale bez svého čtyřnohého doprovodu. Výstava se konala na louce v jezdeckém areálu. Přijela jsem podpořit majitele naši Arlenky na její první výstavě a případně ji i vystavit.

14.08.2013

Letní dovádění

     Několik fotek z letního blbnutí u vody, procházek po lesích a výletů Laughing.

 

 

21.07.2013

Intercanis Brno 2013

     Opět velký úspěch jsme slavili s Pinkie v sobotu 29.6.2013 v Brně! Tentokrát již v konkurenci dalších dvou feneček, což u tohoto plemene je velmi vzácné. Posuzoval velmi sympatický rozhodčí z Chorvatska Damir Skok,

30.06.2013

Výcvikový den barvářů

     V sobotu 22.6.2013 naše oblast Jižní Morava pořádala výcvikový den, kterému předcházela schůze členů klubu chovatelů barvářů. Celá akce se konala v krásném prostředí Brněnské přehrady. V náročném terénu byly nachystány stopy pro mladé barváře a jejich vůdce.

25.06.2013

Na návštěvě u Arlenky

     Po dlouhé době jsme se konečně vypravili za "naší" Arlenkou. Moc jsme se na toto setkání těšili. Z Arlenky vyrostla krásná psí slečna, která dělá majitelům jen samou radost Laughing ! Několik fotek z dovádění na zahradě .

 

 

zleva: Aggie, Orinka, Arlenka

20.06.2013

DERBY WINNER SHOW 2013 Nitra

     V neděli 2.6.2013 jsme spojili příjemné s užitečným a zúčastnili se výstavy v Nitře, kam velmi rádi jezdíme. Jeli se mnou všechny tři holky, což bylo velice náročné na jednoho člověka,

04.06.2013

WORLD DOG SHOW Budapest 2013

     Aspoň jednou v životě jsem chtěla zažít atmosféru na světové výstavě psů a letos se nám to konečně podařilo v Maďarsku. A vyrazili jsme hned ve třech - kdy jindy se nám může takto poštěstit! I když jsme celou akci zvládli za jeden den, i přes dlouhou a únavnou cestu - byl to nádherně strávený den. Skvělá organizace, skvělí lidé!

 

19.05.2013

Jarní svod našich štěňátek

    O víkendu 27. a 28.4.2013 absolvovaly naše holky povinné jarní svody. Arlenka v sobotu při OMSu Znojmo a Agginka v neděli ve Žďáře nad Sázavou. U obou to byl trošku boj s rozhodčími, ale nakonec vše zvládly na jedničku Smile. Děkujeme majitelům Arlenky za fotky. Naše fotky opět na rajčeti.

 

10.05.2013

Výcvikový den na Kosově hoře 6.4.2013

     Skvělou, i když trochu chladnější sobotu, jsme strávili s honiči na myslivecké chatě u p. Němce. Naše švycká honička Pinkie se bohužel nemohla zúčastnit z důvodu hárání, a tak jsem sebou vzala naše barvářky, lesnici a jelo se Smile.

07.04.2013

Agginky první výstava

     Na velikonoční sobotu 30.3. jsme se vypravili na mezinárodní výstavu psů do našich oblíbených Českých Budějovic. Podle plánu jsme měli přijít na řadu v kruhu skoro poslední, a tak jsme nemuseli ráno tak brzy vstávat Smile.

02.04.2013

Jarní hrátky

     Do našeho alba jsme přidali pár fotek našich holčiček z několika mála slunečných dnů, kterých si náležitě užívali.

Moc se těšíme na jaro Laughing !

 

 

 

 

24.03.2013

Pozdrav od Arlenky

     Nedávno nám majitelé Arlenky poslali pár foteček z domova. Holka roste jako z vody - aby ne - vždyť za týden jí bude už pět měsíců. Arlenka je moc chválena, jak je poslušná a chápavá.

25.02.2013

Brno patřilo nám :-)

     Velký úspěch jsme slavili s Pinkie na dvoudenní výstavě v Brně DUO CACIB. Víkend to byl náročný, ale radost obrovská!!! Moc děkujeme všem přátelům a známým za podporu!  

04.02.2013

Wintershow 2013 Trenčín

     Včera 26.1.2013 jsme se vydali na mrazivou cestu do Trenčína. Chtěli jsme navštívit toto město, které nás lákalo nádherným hradem, bohužel okolnosti a také mráz nám to neumožnily. Potěšily nás ale známé tváře mnoha přátel a také úspěch naší Pinkie :-).

27.01.2013

PES ROKU 2012

      V sobotu 12.1.2013 jsme vyrazili opět po krátké době do Prahy. Předávaly se ceny v soutěži o nejúspěšnějšího psa výstavní sezóny 2012. Vyhlášeno bylo 5 nejúspěšnějších psů z každé skupiny FCI a z národních neuznaných plemen.

14.01.2013

Naháňka na Vranově

     První naše akce v novém roce nebyla výstava jako vloni, ale naháňka na prasata. V sobotu 5.1.2013 jsme se vydali k majitelům naší Arlenky. Ráno jsme se pomuchlali {#emotions_dlg.love} se štěňátkem a pak hurá na prasata.

07.01.2013
TOPlist

 

Tvorba www stránek pro chovatele
© 2011-2013 z Vančáku. Všechna práva vyhrazena. Tvorba pro chovatele