O nás

"Pes je jediný tvor na světě, který tě miluje víc než sám sebe a zarmoutí tě jen tehdy, když odejde do psího nebe."

 

 

 

     Jsme malá chovatelská stanice založená v roce 2010 a nacházející se v samém srdci Vysočiny. Pejsky jsem si zamilovala odmalička -  vždy jsme měli doma nějakého voříška :-).

 

 

 

 

     Po absolvování myslivosti na škole a získání loveckého lístku jsem se rozhodla pro lovecké plemeno. Naším prvním pejskem s PP se stala v roce 2007 hannoverská barvářka Ora z Mědníku. V té době jsem ještě neměla žádné chovatelské ambice, ale učarovala mi natolik, že jsme do lovu a chovu vpadli naplno. Začátky byly těžké, ale postupem času jsme nabrali zkušeností a začalo se dařit nejen na zkouškách, ale i výstavně jsme to dotáhli až na Mezinárodního šampiona.

     V roce 2011 k nám přibyla další ušatá kráska - švycká honička Pinkie Bencilla. Její výstavní kariéra strmě stoupala již od štěňátka. Získala řadu titulů a mnohokrát stála na bedně vítězů. Jelikož se věnuji myslivosti a pracovní zkoušku toto plemeno nemá povinnou, rozhodla jsem se i přesto absolvovat některé zkoušky pro honiče. Je zatím jedinou fenou v republice, která úspěšně složila zkoušky honičů. Má mimořádně vyvinuté lovecké vlohy, vynikající orientaci v terénu a je hlasitá na teplých stopách.

     Dalšími členy naší smečky je Aggie z Vančáku - hannoverská fenka, kterou jsme si nechali z vrhu A a také dnes již devítiletá anglická mastiffka Nelinka.

     Našim pejskům věnuji maximum času a péče. Když je možnost, navštěvují se mnou během lovecké sezóny řadu honů a naháněk, jezdí na dovolenou a různé výlety :-).

 

 

Vzpomínka na naše pejsky:


     

 

 

                                                                                                               


 

Tvorba www stránek pro chovatele
© z Vančáku. Všechna práva vyhrazena. Tvorba pro chovatele