Novinky 2020 Novinky 2019 Novinky 2018 Novinky 2017 Novinky 2016 Novinky 2015 Novinky 2014 Novinky 2013 Novinky 2012 Novinky 2011
 

Na honě

     V pátek 30.12.2011 jsme se všichni vydali na poslední hon našeho sdružení. Po deštivém týdnu to byl první den, kdy ráno začalo chumelit a vypadalo to velmi slibně Smile. Den se vydařil, chvilkama svítilo sluníčko a holky se dosytosti vyběhali. Nic se nestřelilo. Pinkinka nezklamala, musela se v předposlední leči podívat do sousední honitby, ale do konce honu se stihla tentokrát vrátit  Laughing.

 

 

 

 

 


01.01.2012

Veselé Vánoce a šťastný Nový rok

     Všem kamarádům, přátelům a příznivcům našich stránek přejeme klidné a radostné prožití vánočních svátků, do nového roku hodně zdraví, štěstí a úspěchů se svými čtyřnohými kamarády!

 

 

 

     Zde se s Vámi rádi podělíme o přáníčka došlá od našich kamarádů   

 


22.12.2011

Společný hon

     Víkend 17.-18.12. byl hodně náročný, jelikož se konal ve znamení lovu. V sobotu jsme se vydali k Pelhřimovu pouze s Orinkou jako hosté trubači společně s naší kamarádkou Jindřiškou a jejím labradorem Larrym. V neděli se konal společný hon u nás na Dědkově. Pro Pinkie to byla premiéra - snažila jsem se ji moc nepouštět, ale když viděla jak ostatní psi vytrvale hledají zvěř, tak jsem se přece párkrát slitovala a nakonec ji pustila. Nádherně hlásila teplou stopu. Během druhé leče mi kamsi foukla, ale dostala pochvalu, jelikož se stihla vrátit ještě než další leč začala. Nakonec ale nezklamala - při poslední leči jsem ji vypustila, musela si oběhnout to svoje a vrátila se až po ukončení honu. Wink Více fotek brzy dodám.

 

 

 

 

 

 


19.12.2011

Pinkie

     Už před čtrnácti dny jsme s Pinkie absolvovali vyšetření na DKK a dnes konečně přišlo oficiální potvrzení. I když jsme to věděli o něco dříve od poradkyně chovu, tak radost je i dnes  stejně veliká - DKK 0/0!

 

 

 

 


13.12.2011

Úspěšné zakončení roku

     V sobotu jsme s Orinkou měli možnost vykonat závěrečnou zkoušku Laughing - IHB, na kterou jsme již hodně dlouho čekali. S trochou obav, ale nakonec statečně jsme se chopili příležitosti a postřelenou laň jsme dohledali ve II.ceně (184b.). Ke štvaní a stavění bohužel nedošlo. Je to pro nás obrovský úspěch, uspět u takovéto zkoušky hned napoprvé. Tímto se Ora z Mědníku stala chovnou a už teď se moc těšíme na štěňátka. Ještě najít správného ženicha Smile.

 

 

 

 


05.12.2011

Volná štěňátka

     V naší mateřské stanici Pinkáčka se 30.10.2011 narodila nádherná štěňátka švyckého honiče {#emotions_dlg.love}. Některá ještě nemají svého páníčka, proto v případě zájmu o toto krásné ušlechtilé plemeno kontaktujte chovatelku paní Herianovou v chovatelské stanici Bencilla {#emotions_dlg.jokingly}!

 

 

 

 

 


01.12.2011

Velký úspěch na MVP v Nitře

     Tento víkend 19.-20.11. 2011 jsme podnikli letošní poslední výstavní akci až na Slovensko. Bohužel okolnosti tomu chtěli jinak a musela jsem se  vydat na cestu sama s oběma holkama. Naštěstí jsme se tam sešli se známými a kamarádkami, které mi hodně pomohli a my vše úspěšně zvládli :-). Čekání bylo dlouhé ale vyplatilo se.

  

První den posuzoval Weron Gr. (PL) - tř.šamp.:Ora-V1,CAC,CACIB,BOB

                                                         - tř.mladých:   Pinkie-V1,CAJC,BOB

 Druhý den posuzoval Schill R. (RO): - tř.šamp.:Ora-V1,CAC,CACIB

                                                        - tř.mladých:  Pinkie-V1,CAJC,BOB - splněny podmínky pro titul Slovenský Junior šampion ! 

V soutěži se Pinkie dostala poprvé na bednu! Za 6.FCI skupinu získala BIG 3.místo {#emotions_dlg.love}!

Konečně nějaká fotečka. Ta první je sice z mobilu, ale přesto za ni moc děkuji :-). Druhá je taky  tochu provizorní, jelikož se nám nechtělo ven do mlhy a zimy.

  

   

 

  

 

 

  

 Za fotky z výstavy moc děkuji paní Zuzaně Nedavaškové z CHS Manon Lescaut.

 


 

20.11.2011

5.6.2011 MVP Praha

     Tento den jsme se jeli poprvé vystavovat a zkusit štěstí do hlavního města. Vzali jsme obě holky a neudělali jsme žádnou ostudu. Pinkie V1, CAJC a Orinka si to poprvé zkusila ve třídě šampionů V1, CAC, CACIB, CAC ČMKU, BOB Laughing. Posuzovala paní Ing. Iva Černohubová.

Více fotek od paní Barbory Dančové zde. Děkujeme.

 

 

 


07.11.2011

13.10.2011 Pinkie - 1. narozeniny

     Naše švycátko právě dnes slaví svoje první narozeniny {#emotions_dlg.love}. Vyrostla z ní nádherná fenečka, se skvělými loveckými vlohami. Doufám, že je budeme moci snad už příští rok zhodnotit na některých zkouškách Wink. Jsme moc rádi, že ji máme. Touto cestou děkuji chovatelce paní Ivaně Herianové, že nám ji svěřila do péče.

 

          

                                  

 

13.10.2011

Podzimní potrubování 2.10.2011

 

       V neděli jsme se hrstka trubačů (převážně z LKT) z blízkého okolí sešla v nádherném prostředí na hájence Diana. Bylo to moc super strávené dopoledne mezi skvělými lidmi, kteří jsou nadšení pro stejnou věc. I pejskové si tam našli svoje kamarády {#emotions_dlg.love}. Pár foteček zde.

 

  

06.10.2011

Novinky


 

Moravskoslezská NVP Brno

 

     Včera 17.9.2011 jsme vyrazili  opět ve čtyřech na naši nejbližší výstavu do Brna, které se aktivně zúčastnila pouze Pinkie. Posuzovala paní rozhodčí Věra Dvořáková. Pinkie dostala krásný posudek a s velkou radostí jsme se vraceli domů, jelikož jsme domů vezli už českého junior šampiona! Foto.

 

Pinkie: V1, CAJC, BOJ - tímto splněny podmínky pro udělení titulu Český Junior šampion Smile

 

 

 

 


 

 10.9.2011 Klubová výstava Litomyšl

 

    Tento den jsme jeli na naší první klubovku švýcarských honičů konanou v pěkném prostředí kynologického areálu v Litomyšli. Výstavy se zúčastnilo 44 pejsků všech čtyř variant švýcarského honiče. Posuzoval mezinárodní rozhodčí p. Otakar Vondrouš. Pinkie ve třídě mladých si vyběhala krásné ocenění V1, CAJC, BOJ. Pár foteček zde.

 

Více fotek od Ornellky Bencilla.

 

 

 

   


 

 

 1.9.2011 Nácvik na zkoušky

 

     Tento den jsme se věnovali nejen zábavě (jako vždy Tongue out), ale trochu jsme zabrousili do oblasti lovu, abychom s Orinkou zaučili malou Pinkie. Zkoušeli jsme stopu prasátka, kterou obě holky zvládly na jedničku. Pinkie je vášnivý štváč, o lov má zájem, ale u kusu nevěděla co sním. Tak příšla na řadu Orka, která jí ukázala jak se chovat a co s tím. Za chvíli se o divočáka málem poprali Laughing. Více foto.

 

 

 

 

 


 

 MVP Interdog Bohemia Mladá Boleslav

 

    27.8. 2011 jsme vyrazili na naši první výstavu do  Mladé Boleslavi. Počasí si s námi pěkně zahrávalo, ale to nám náladu ani úspěch nepokazilo. A jako vždy, jsme tam potkali mnoho kamarádů a známých Smile. Velkou radost nám udělala hlavně Orinka, na které bylo poprvé vidět, že běhání v kruhu jí začalo bavit a paní rozhodčí Lenka Frnčová nešetřila chválou.  Fotky opět na rajčátku.

    Ora: V1, CAC, CACIB, CAC ČMKU, BOB - tímto splnila podmínky pro udělení titulu ČESKÝ ŠAMPION Laughing  

 

    Pinkie: V1, CAJC, BOJ

 

 

 

 

 


 

  20.8.2011 MVP Duodanube Bratislava

 

    Krásný slunečný den jsme strávili na dostihovém závodišti v Bratislavě, v kruhu známých lidiček a pejsků. Tento den byl pro nás překvapivě velice úspěšný - obě holky získali BOBíka ! Rozhodčím byl p. Josef Němec z ČR. Pár foteček zde.

 Ora - V1, CAC, CACIB, BOB  

 Pinkie - V1, CAJC, BOB

 

 

                    

 

 


 

LKT 2011 Chlum u Třeboně

 

    V týdnu od 8. do 13. srpna jsem musela opustit svojí smečku, protože jsem se chtěla zúčastnit jako začátečník Letního kurzu trubačů pořádaného v Chlumu u Třeboně. Důvodem bylo tak trochu pobláznění, ale hlavně pozvednutí kultury a mysliveckých tradic v našem mysliveckém sdružení. Po počátečních obavách před odjezdem se ale celý pobyt změnil ve velmi příjemnou dovolenou. Ke konci týdne mi byla přivezena Orinka, aby mi nebylo smutno. Ochotně se mnou  jezdila do školy a byla přítomna na výuce. Měla jsem chvílemi strach, zda se nebude bát našeho začátečnického vytrubování {#emotions_dlg.jokingly}, ale chovala se vzorně. Potkali jsme tam spoustu příjemných lidí i pejsků a už teď se těšíme na další ročník.

 

 

                       

 

                                             

 

 


 

   Letní dovádění

 

 

    Naše holky milují vodu a není dne kdy by se nemohly někde máchat Laughing. Více fotek zde.

 

 

 

 

 


 

25.6.2011  INTERCANIS Brno

 

  Této výstavy jsme se zúčastnili pouze s naším oranžovým zlatíčkem Pinkie. Na řadu jsme šli třetí od konce, a tak jsme si krátili chvíli procházením výstavy hospodářských zvířat, která probíhala současně. I přes dlouhé čekání a velkou únavu jsme dostali nádherný posudek ve třídě dorostu od p.rozhodčího P.Řehánka - VN1.

 

 

 

 

 


 

Grand Prix Slovakia 2011 - rozh. Tamás Jakkel (HU)

 

  4.6. jsme se tentokrát už s oběma fenkama zúčastnili naší první zahraniční výstavy na Slovensku v Nitře Smile. Ostudu jsme ale neudělali. I přes chvílema nesnesitelné tropy, které tam delší dobu panovali, jsme získali nádherná ocenění. Orinka má prvního BOBíka!

 Ora: V1, CAC, CACIB, BOB, Grand Prix Slovakia Winner 2011

 Pinkie: VN1

 

 

 

 


 

 

    NVP Litoměřice 21.5.2011

  

     Tento den pro nás moc pěkně nezačal. I když jsme ráno vyjeli s časovým předstihem, dostali jsme se před Litoměřicemi do velké zácpy, nebylo kde zaparkovat a málem jsme to nestihli. Jen jsem si nalepila číslo a už jsme byli v kruhu. Orince taková rychlovka bez aklimatizace nevyhovuje a dala to dost najevo. Nechtěla se předvádět, a tak jsme vybojovali aspoň V1 - rozh.A. Brabletz (PL).

     

 

 

 


 

 

XVI. Slezská výstava psů v Hlučíně

 

     7.5.2011 jsme se vydali na výstavu, která  se konala v krásném prostředí rekreačního areálu u nádherného jezera v Hlučíně. Cesta byla dlouhá, ale stálo to za to Smile. Sešlo se tam mnoho švycáčků - sourozenců Pinkie - Punťa (Pongo), Pluto, Polly přijela až ze Slovenska a také celá smečka p. Herianové z chovat. stanice Bencilla a mnoho dalších. Ora si ve třídě pracovní odnesla krásnou známku - V1, Vítěz třídy, Krajský vítěz (rozh. M.Václavík). Součástí výstavy byla také Speciální výstava KCHŠH, kterou posuzovala p. rozhodčí H.Ahrens (A). Pinkie získala opět známku: VN. Foto na rajčeti.

 

 

      

 

 


 

 MVP České Budějovice - rozhodčí H.Ahrens (A)

 

     23.4.2010 jsme strávili krásný slunečný den v Budějicích, kde jsme  potkali mnoho známých tváří a pejsků. Pro Pinkie to byla první velká výstava ve třídě dorostu a získala známku: VN. Orinka ve třídě pracovní: VD1. Více fotek zde.

 

                  

 


 

 1. celorepublikový sraz švýcarských honičů

 

 

      V sobotu 16.4.2010 jsme se zúčastnili 1. srazu honičů v kempu Mělník. Super zážitek - tolik ušatých pejsků jsme ještě neviděli {#emotions_dlg.jokingly}. Krásné letní počasí, nádherné prostředí a mnoho skvělých lidí okolo. Fotky ze srazu zde.

 

 


 

       Spuštěny nové stránky {#emotions_dlg.yes} ! 

 

29.04.2011
TOPlist

 

Tvorba www stránek pro chovatele
© 2011-2013 z Vančáku. Všechna práva vyhrazena. Tvorba pro chovatele